Log houses from glued beams - Timbero

Log houses from glued beams

More than 15 years of experience in the construction of wooden buildings not only in Latvia, but also in Russia, Spain and elsewhere in Europe

See below

What is glued beam?

Wood is an environmentally friendly, sustainable and renewable natural material. It is the only material that “breathes” ensuring the balance of air humidity in the house, gives a pleasant coolness in hot weather and keeps warm in cool weather. The beneficial effect of wood on human health has been confirmed in many scientific studies, so such a house will be a guarantee of your family’s health and well-being. Such a wooden house is characterized not only by high-quality materials and hard work, but also by responsibility towards the surrounding environment. A log house built from glued structures will retain its original appearance much longer.

Such constructions are made from conifers such as spruce or pine. Cracks will not form in the walls of the building, which means much less heat loss and improves the aesthetics of the house. This technology involves drying wood in a dryer so that all boards are equally dry.

It allows you to eliminate all the excess branches, the tree is planed, wood defects are sawed out and then it is “grown” again by gluing and pressing it together. The outer wall thickness varies from 160 mm to 240 mm. Necessary parts for the house are made from bricks, starting from joints to communication channels.

This process is automated, thus ensuring accuracy and the highest quality. Most of the implemented projects are individual customer orders. If the client approaches us with an idea and vision for the construction of a wooden house – our architects will help to draw it and together we will realize this project in life.

Ar ko atšķiras Timbero koka mājas?

  • Timbero piedāvā saražot pilnīgi visas koka mājas konstrukcijas daļas: sienu konstrukcijas, jumta un grīdas konstrukcijas, starpstāvu pārsegumu konstrukcijas, iekšējos griestu un sienu apdares dēļu, grīdas un terases dēļus.
  • Līmbrusas, kas tiek izmantotas koka māju konstrukcijām ir sertificētas pēc ir Eiropas standartiem un normām: EN 14080; DIN No1052:2008;EN 14081;

Īpaši izmeklēts kokmateriāls

Ražošanā tiek izmantota egle un priede no Krievijas ziemeļu reģioniem (Arhangeļskas un Karēlijas). Tā ir ļoti izturīga, ar augstu blīvumu un sveķu piesātinājumu. Jo ekstrēmāki ir apstākļi, kādos koks ir audzis, jo koks ir izturīgāks un kvalitatīvāks.

Profilētas līmbrusas izmēri mājas sienu konstrukcijām:

Līmbrusas veido no vairākiem kopā salīmētiem dēļiem, kas dod iespēju izzāģēt defektīvos fragmentus un izmantot tikai vizuāli pievilcīgu un mehāniski izturīgu kokmateriālu bez sveķu notecējumiem un tumšām kritušo zaru vietām, kā arī mazina plaisāšanas un nosēšanās varbūtību. Vizuāli redzamās daļās tiek izmantots materiāls, kas nav zāģēts no koka serdes līdz ar to samazinot līmbrusas plaisāšanas risku. Līmbrusas profilējums ir veidots tā, lai nodrošinātu maksimālu sienu blīvumu.

 

Pieejami sekojoši līmbrusu izmēri: 170×190 mm, 210×190 mm,170×280 mm,210×280 mm ,240×280

Siltuma caurlaidības koeficienti

Frēzbaļķu ārsienas konstrukcijai ar siltinājumu enerģijas patēriņš ir ievērojami mazāks nekā citiem celtniecības materiāliem. To pierāda RTU veiktais “Testa stendu energoefektivitātes monitoringa projekts” www.eem.lv.

Līmbrusas sienai faktiskais siltumcaurlaidības koeficients ir par 30% mazāks nekā projektētais. Pētījums apliecina, ka koks ir ne tikai ekoloģisks un veselīgs, bet arī ļoti energoefektīvs celtniecības materiāls.

Līmbrusas koka konstrukcijai ir vismazākā siltumcaurlaidība un tas nozīmē, ka šī konstrukcija spēj visilgāk saglabāt siltumu telpā salīdzinājumā ar citiem celtniecības materiāliem.

Būvējot koka mājas daudzu gadu laikā mēs esam uzkrājuši lielu pieredzi un informāciju no mūsu klientiem un varam apgalvot, ka koka māju siltumnoturība ir daudz efektīvāka par norādītiem tehniskiem

Tehniskā specifikācija mājas konstrukcijai

Wall thickness U value W/(m2xK)
120mm0.915
120mm+100mm+40mm0.290
120mm+100mm+40mm0.219
120mm+100mm+40mm0.176
160mm0.714
160mm+100mm+40mm 0,205
170mm+200mm+40mm 0,167
170mm+100mm+40mm 0,266
170mm+150mm+40mm 0,205
170mm+200mm+40mm 0,167

Raw material – wood

Wood is an environmentally friendly, sustainable and renewable natural material. It is the only material that “breathes”, providing a balance of air humidity in the house, giving a pleasant coolness in hot weather and maintaining warmth in cold weather. The beneficial effects of wood on human health have been confirmed in many scientific studies, so a wooden house will guarantee the health and well-being of your family. Our work is not only characterised by high-quality materials and hard work, but also by responsibility for the environment.

The technological process of production of glued beam

Apstrāde un kaltēšana

Sazāģētie zāģmateriāli tiek šķiroti pēc kvalitātes un sagatavoti žāvēšanai. Žāvēšanas process notiek Bollman, Tekmawood, Muhlbok-Vanichek žāvēšanas kamerās līdz kokmateriāls tiek izžāvēts 10-12 procentu mitrumam.

Kokmateriālu iekšējās kvalitātes kontrole

Ar skanera Microtec Goldeneye 702 palīdzību tiek noteikti kokmateriāla defekti un iekārta automātiski sūta signālu garinātājiem, kuri izzāģē izkritušos zarus, sausos zarus, sveķu aiļu kabatas, plaisājušos dēļu galus un citus defektus. Pēc tam materiāls tiek sašķirots pēc stiprības klasēm (C16-C45) un materiāla vizuālā izskata klasēm.

Garumā saaudzēšana

Garumā saaudzēšanas procesu nodrošina Doucet Machineries ražošanas iekārta. Būtiskākā atšķirība ir tā, ka saudzēšana notiek horizontāli, līdz ar to nav redzama “zig-zag” saaudzēšanas vieta un līmbrusa saglabā estētisku vienmērīgu izskatu.

Biezumā līmēšana

Materiāls biezumā tiek līmēts Kallesoe presē, kur pirms līmēšana garumā saaudzētā materiāla virsma tiek uzsildīta molekulārā līmenī, kas nodrošina augstas kvalitātes līmējumu.

Profilēšana un garināšana

Sienu profils ir izveidots tā, lai nodrošinātu maksimālu sienu blīvumu pret vējiem un konstrukciju stabilitāti. Pēc līmbrusu profila izveides, tālāk, atbilstoši projektam, tiek pagarinātas detaļas un tiek frēzēti krusteniskie stūru savienojumi un veidotas māju sienu daļas.

Ražošana

Līmbrusas tiek ražotas uz modernām ražošanas līnijām, kas atbilst visiem Eiropas kvalitātes standartiem un viss ražošanas process ir sertificēts.

Kvalitātes kontrole

Līmbrusām ir visi nepieciešamie ražošanas procesu kvalitātes kontroles sertifikāti.

Eiropas Savienības atbilstības sertifikāts NE 14081, kas apliecina kokmateriālu stiprības atbilstību. Eiropas Savienības atbilstības sertifikāts NE 14080 kas apliecina tieši līmēto konstrukciju ekspluatācijas īpašības un konstrukciju stiprību. MPA sertifikātu ir izdevis Otto-Graf-Institut, Štutgartē, Vācijā. Visas līmētās konstrukcijas ir sertificētas arī Japānas tirgum pēc JAS GLT 1152 standarta.