Guļbūves no līmbrusām - Timbero

Guļbūves no līmbrusām

Vairāk nekā 15 gadu pieredze koka ēku celtniecībā ne tikai Latvijā, bet arī Zviedrijā, Portugālē, Spānijā un citur Eiropā.

Skatīt zemāk

Kas ir līmbrusa?

Koks ir videi draudzīgs, ilgtspējīgs un atjaunojams dabas materiāls. Tas ir vienīgais materiāls, kas “elpo” nodrošinot mājā gaisa mitruma līdzsvaru, dod patīkamu vēsumu karstā laikā un uztur siltumu vēsā laikā. Koka labvēlīgā ietekme uz cilvēka veselību ir apstiprināta daudzos zinātniskos pētījumos, tādēļ šāda māja būs garants Jūsu ģimenes veselībai un labklājībai. Guļbūvi no līmbrusām raksturo ne tikai kvalitatīvi materiāli un cītīgs darbs, bet arī atbildība pret apkārtējo vidi. Guļbūve, kas celta no līmētām konstrukcijām daudz ilgāk saglabāsies sākotnējā izskatā.

Šādas konstrukcijas izgatavo no skuju kokiem egles vai priedes. Ēkas sienās neveidosies plaisas, kas nozīmē daudz mazāku siltuma zudumu un uzlabo mājas estētiku. Šī tehnoloģija paredz koka kaltēšanu žāvētavā, lai visi dēļi būtu vienlīdz sausi.

Tā ļauj likvidēt visas liekās zaru vietas, koks tiek ēvelēts, koksnes defekti tiek izzāģēti un tad atkal tiek “audzēts” līmējot un presējot to kopā. Ārsienas biezums variē no 160 mm līdz 240 mm. No brusām, mājai, tiek gatavotas nepieciešamās detaļas, sākot no salaidumu vietām līdz komunikācijas kanāliem.

Šis process notiek automatizēti, tādejādi nodrošinot, precizitāti un augstāko kvalitāti. Lielākā daļa no realizētajiem projektiem ir individuāli klientu pasūtījumi. Ja klients pie mums vēršas ar ideju un vīziju par koka mājas būvniecību – mūsu arhitekti palīdzēs to uzzīmēt un kopīgi šo projektu realizēsim dzīvē.

Profilētas līmbrusas izmēri mājas sienu konstrukcijām:

Līmbrusas veido no vairākiem kopā salīmētiem dēļiem, kas dod iespēju izzāģēt defektīvos fragmentus un izmantot tikai vizuāli pievilcīgu un mehāniski izturīgu kokmateriālu bez sveķu notecējumiem un tumšām kritušo zaru vietām, kā arī mazina plaisāšanas un nosēšanās varbūtību. Vizuāli redzamās daļās tiek izmantots materiāls, kas nav zāģēts no koka serdes līdz ar to samazinot līmbrusas plaisāšanas risku. Līmbrusas profilējums ir veidots tā, lai nodrošinātu maksimālu sienu blīvumu.

 

Pieejami sekojoši līmbrusu izmēri: 170×190 mm, 210×190 mm,170×280 mm,210×280 mm ,240×280

Siltuma caurlaidības koeficienti

Frēzbaļķu ārsienas konstrukcijai ar siltinājumu enerģijas patēriņš ir ievērojami mazāks nekā citiem celtniecības materiāliem. To pierāda RTU veiktais “Testa stendu energoefektivitātes monitoringa projekts” www.eem.lv.

Līmbrusas sienai faktiskais siltumcaurlaidības koeficients ir par 30% mazāks nekā projektētais. Pētījums apliecina, ka koks ir ne tikai ekoloģisks un veselīgs, bet arī ļoti energoefektīvs celtniecības materiāls.

Līmbrusas koka konstrukcijai ir vismazākā siltumcaurlaidība un tas nozīmē, ka šī konstrukcija spēj visilgāk saglabāt siltumu telpā salīdzinājumā ar citiem celtniecības materiāliem.

Būvējot koka mājas daudzu gadu laikā mēs esam uzkrājuši lielu pieredzi un informāciju no mūsu klientiem un varam apgalvot, ka koka māju siltumnoturība ir daudz efektīvāka par norādītiem tehniskiem datiem.

Tehniskā specifikācija mājas konstrukcijai

Sienas biezums U vērtība W/(m2xK)
120mm0.915
120mm+100mm+40mm0.290
120mm+100mm+40mm0.219
120mm+100mm+40mm0.176
160mm0.714
160mm+100mm+40mm 0,205
170mm+200mm+40mm 0,167
170mm+100mm+40mm 0,266
170mm+150mm+40mm 0,205
170mm+200mm+40mm 0,167

Izejmateriāls – koksne

Visa izmantotā koksne līmbrusu ražošanai ir īpaši atlasīta, nodrošina augstu kvalitāti, mazāku zarainību, daudz lielāku blīvumu un izturību, līdz ar to ir iespējams nodrošināt “premium klases” nemainīgu kvalitāti.

Līmbrusu ražošanas tehnoloģiskais process

Apstrāde un kaltēšana

Sazāģētie zāģmateriāli tiek šķiroti pēc kvalitātes un sagatavoti žāvēšanai. Žāvēšanas process notiek Bollman, Tekmawood, Muhlbok-Vanichek žāvēšanas kamerās līdz kokmateriāls tiek izžāvēts 10-12 procentu mitrumam.

Kokmateriālu iekšējās kvalitātes kontrole

Ar skanera Microtec Goldeneye 702 palīdzību tiek noteikti kokmateriāla defekti un iekārta automātiski sūta signālu garinātājiem, kuri izzāģē izkritušos zarus, sausos zarus, sveķu aiļu kabatas, plaisājušos dēļu galus un citus defektus. Pēc tam materiāls tiek sašķirots pēc stiprības klasēm (C16-C45) un materiāla vizuālā izskata klasēm.

Garumā saaudzēšana

Garumā saaudzēšanas procesu nodrošina Doucet Machineries ražošanas iekārta. Būtiskākā atšķirība ir tā, ka saudzēšana notiek horizontāli, līdz ar to nav redzama “zig-zag” saaudzēšanas vieta un līmbrusa saglabā estētisku vienmērīgu izskatu.

Biezumā līmēšana

Materiāls biezumā tiek līmēts Kallesoe presē, kur pirms līmēšana garumā saaudzētā materiāla virsma tiek uzsildīta molekulārā līmenī, kas nodrošina augstas kvalitātes līmējumu.

Profilēšana un garināšana

Sienu profils ir izveidots tā, lai nodrošinātu maksimālu sienu blīvumu pret vējiem un konstrukciju stabilitāti. Pēc līmbrusu profila izveides, tālāk, atbilstoši projektam, tiek pagarinātas detaļas un tiek frēzēti krusteniskie stūru savienojumi un veidotas māju sienu daļas.

Ražošana

Līmbrusas tiek ražotas uz modernām ražošanas līnijām, kas atbilst visiem Eiropas kvalitātes standartiem un viss ražošanas process ir sertificēts.

Kvalitātes kontrole

Līmbrusām ir visi nepieciešamie ražošanas procesu kvalitātes kontroles sertifikāti.

Eiropas Savienības atbilstības sertifikāts NE 14081, kas apliecina kokmateriālu stiprības atbilstību. Eiropas Savienības atbilstības sertifikāts NE 14080 kas apliecina tieši līmēto konstrukciju ekspluatācijas īpašības un konstrukciju stiprību. MPA sertifikātu ir izdevis Otto-Graf-Institut, Štutgartē, Vācijā. Visas līmētās konstrukcijas ir sertificētas arī Japānas tirgum pēc JAS GLT 1152 standarta.