Karkasa mājas - Timbero

Īsumā par mums

Karkasa mājas

Mēs varam lepoties ar vairāk nekā 15 gadu pieredzi koka karkasa māju būvniecībā.

Skatīt zemāk

Ekoloģija

Koka karkasa mājas energoefektivitāte ir viens no svarīgākajiem parametriem, tas ir elektroenerģijas un siltuma daudzums, kas tiek patērēts, lai pilnvērtīgi nodrošinātu visus dzīvošanai un ēkas uzturēšanai nepieciešamos procesus – apkure, ventilācija, apgaismojums, ūdens apgāde u.c. Dažādi energoefektivitātes risinājumi ļauj mājas īpašniekam ietaupīt, vai gluži pretēji, maksāt vairāk par mājas uzturēšanu.

Koka karkasa mājas siltumizolācijai mēs izmantojam ekovati, kas sienās tiek iestrādāta ar zemspiediena iepūšanas metodi, kas vidēji sasniedz 55-60 kg/m3. Izplatītākajiem siltinājuma materiāliem (akmens vate, minerālvate) svars ir 25-38 m3. Tas nozīmē, ka Timbero mājas sienas ir 2x blīvākas, un kas attiecīgi nodrošina zemākus siltumcaurlaidības rādītājus.

Ekovate ir dabai un cilvēkam draudzīgs būvniecības materiāls, kas izgatavots no makulatūras jeb papīra. Ekovati izmanto sienu, griestu, grīdu un jebkuru citu mājas elementu siltināšanai, līdzīgi kā minerālvates – akmens vati vai stikla vati.

Ekovates siltumvadītspējas koeficients ir no 0.037-0.041 W/mk. Siltumvadītspējas koeficients norāda uz to, cik daudz siltuma vienas sekundes laikā iziet cauri konkrētā materiāla vienam kvadrātmetram, izplūstot caur 1 m biezu tā kārtu, kur no abām pusēm temperatūras atšķirība ir 1 grāds. Jeb vienkāršāk sakot, jo zemāks siltumvadītspējas koeficients, jo labākas siltumizolācijas īpašības.

Ilgmūžība

Mājas ilgmūžību nodrošina izvēlētā būvniecības tehnoloģija un izmantotie materiāli, būvniecības darbu kvalitāte un ēkas apsaimniekošana pēc tās nodošanas ekspluatācijā. Ēka, kurai ir pareizi siltināts un noslēgts karkass, var kalpot tikpat ilgi, cik tradicionālās guļbūves – vairāk nekā 100 gadus. Pierādījumu koka māju ilgmūžībai varam redzēt izejot nelielā pastaigā pa vienu no Rīgas rajoniem – Āgenskalnu, kur 19. gadsimta beigās un 20. gadsimta sākumā būvētās koka mājas sastopamas teju ik uz stūra.

Ugunsdrošība

Jāatceras, ka kokam degot, notiek salīdzinoši lēna pārogļošanās. Pretēji, metāla konstrukcijās (tiek izmantotas bloku māju būvniecībā), karstuma ietekmē, notiek deformācija, kas ļauj ugunij piekļūt pie mājas pamatkonstrukcijas. Rezultātā, kamēr koka māja lēnām “gruzd” no ārpuses, bloku mājā, ļoti īsā laikā periodā, uguns ir tikusi līdz nesošajām konstrukcijām, sagraujot to pilnībā.

Piedāvājam ielūkoties eksperimentā, kur salīdzināta uguns izplatība no blokiem būvētā ēkā un koka karkasa mājā.

Būvniecība uz vietas

Pirmkārt, būvniecība uz vietas nodrošina iespēju klientam un arhitektam kontrolēt būvniecības procesu un kvalitāti. Otrkārt, tiek dota iespēja elastīgāk plānot iekšējo komunikāciju tīklu. Pretēji, uzstādot māju, kuras sienu paneļi jau saražoti rūpnīcā (moduļu māju) klientam nav iespējas pārraudzīt ne ražošanas procesa kvalitāti, ne izmantotos materiālus. Turklāt, visām iekšējām komunikācijām jābūt izplānotām jau iepriekš un to izvietojumu būvniecības procesā nav iespējas mainīt. Plašāk mūsu bloga rakstā: Moduļi, paneļi vai būvniecība būvlaukumā?

Timbero mājas pamatelementi

1.

SIENAS KONSTRUKCIJA

2.

PIRMĀ STĀVA GRĪDA

3.

PĀRSEGUMS

4.

JUMTS

Tehniskā instrukcija

Lejupielādēt šeit